W Japonii nie wolno dyskryminować niezaszczepionych
Japonia ogłasza, że sektor publiczny i prywatny nie mogą dyskryminować tych, którzy odmawiają eksperymentalnej iniekcji terapii genowej mRNA.
W Japonii szczepionki Covid muszą posiadać ostrzeżenie przed niebezpiecznymi i potencjalnie śmiertelnymi skutkami ubocznymi, takimi jak zapalenie mięśnia sercowego. Ponadto kraj potwierdza swoje zobowiązanie do przestrzegania wymogów zgłaszania zdarzeń niepożądanych, aby zapewnić udokumentowanie wszystkich możliwych skutków ubocznych.
Te wysiłki japońskiego urzędu ds. zdrowia stoją w sprzeczności z oszukańczymi środkami podejmowanymi przez inne kraje w celu zmuszenia obywateli do wstrzyknięcia, bagatelizowania skutków ubocznych i zniechęcania do właściwego zgłaszania zdarzeń niepożądanych.
Ponadto Japonia kładzie nacisk na świadomą zgodę i autonomię cielesną. Do czasu pandemii koronawirusa pojęcie „świadomej zgody” uważano za święte dla pracowników służby zdrowia także na Zachodzie.
W Japonii obawy budzi ryzyko zapalenia mięśnia sercowego u młodych mężczyzn, którym wstrzyknięto terapię genową firmy Pfizer lub Moderna. Kraj egzekwuje ścisły wymóg prawny dotyczący zgłaszania skutków ubocznych, które następują w ciągu 28 dni od zastrzyków.
Obecnie w Japonii oferowane są trzy rodzaje terapii genowej Covid-19. Obejmują one formułę Pfizer/BioNTech (Comirnaty) i Moderna firmy Takeda. Opisy produktów stwierdzają, że „ten produkt zawiera dodatek, który nigdy wcześniej nie był używany w szczepionce”. (link ang: https://www.mhlw.go.jp/content/000759294.pdf)
Ponadto firmy farmaceutyczne zalecają skonsultowanie się z lekarzem w sprawie „dodatku”, jeśli planujesz go wstrzyknąć. Oprócz terapii genowych Pfizer i Moderna, w Japonii podaje się również Vaxzevria (dawniej AstraZeneca). Jednak Japonia poleca go tylko osobom w wieku 40 lat i starszym. Odniesiono się również do nowego rodzaju dodatku w zastrzykach Vaxzevria.
Zakaz przymusowych szczepień i dyskryminacji
Witryna japońskiego Ministerstwa Zdrowia zachęca obywateli do otrzymania „szczepionki”; podkreślają jednak, że nie jest to obowiązkowe. Cytat:
„Chociaż zachęcamy wszystkich obywateli do szczepienia COVID-19, nie jest ono obowiązkowe. Szczepienia będą przeprowadzane wyłącznie za zgodą osoby, która ma zostać zaszczepiona, po przekazaniu informacji. Ponadto rząd zaleca osobom, które rozważają wykonanie zastrzyku, uważne rozważenie zarówno jego skuteczności, jak i skutków ubocznych. Prosimy o podjęcie samodzielnej decyzji, rozumiejąc zarówno skuteczność w zapobieganiu chorobom zakaźnym, jak i ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Żadne szczepienie nie zostanie podane bez zgody.”
Ponadto podkreślają, że firmy nie zmuszają pracowników do poddania się eksperymentalnej terapii genowej. Pracownicy nie powinni też dyskryminować tych, którzy odmawiają zastrzyków,
Cyt: „Prosimy nie zmuszać nikogo w swoim miejscu pracy lub osób wokół Ciebie do szczepienia i nie dyskryminować osób, które nie zostały zaszczepione”.
Rząd odsyła nawet do „Porad dotyczących praw człowieka”, w tym instrukcji dotyczących rozpatrywania wszelkich skarg, jeśli osoby spotykają się z „dyskryminacją szczepionkową” w pracy.
Lekarze na całym świecie powtórzyli ostrzeżenia japońskiego urzędu zdrowia o skutkach ubocznych terapii genowych. Jednak tego rodzaju informacja kosztowała wielu lekarzy w krajach Zachodnich licencje na wykonywanie zawodu lekarza. Rządy oskarżały tych lekarzy o szerzenie „zniechęcanie do szczepień”.
Co więcej, podczas gdy Japonia pozwala swoim obywatelom wybrać, czy chcą otrzymać eksperymentalne terapie genowe, inne kraje zmuszają obywateli do zaszczepienia. Na przykład w lutym 2022 r. Austria wprowadzi obowiązek szczepień. Obywatele, którzy odmówią, będą karani wysokimi grzywnami i do roku więzienia.
Główne objawy uboczne (tekst angielski tutaj):
„Główne działania niepożądane obejmują ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, ból stawów i mięśni, zmęczenie, dreszcze i gorączka.
Rzadkie i poważne skutki uboczne obejmują wstrząs lub anafilaksję. Ponieważ ta szczepionka jest nowym rodzajem szczepionki, istnieje możliwość, że może powodować objawy, które do tej pory nie zostały wyjaśnione.
Jeśli zauważysz jakiekolwiek podejrzane objawy po szczepieniu należy skonsultować się z lekarzem wykonującym szczepienie lub lekarzem rodzinnym.
Chociaż niezwykle rzadko, po szczepieniu zgłaszano łagodne przypadki zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia.
Jeśli w ciągu kilku dni po zabiegu wystąpią objawy, takie jak ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, duszność lub obrzęk; szczepienia, należy niezwłocznie udać się do placówki medycznej.
Zdarza się to częściej po drugim szczepieniu niż po pierwszym szczepieniu i zwykle występuje częściej
u osób młodszych, zwłaszcza mężczyzn.”
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST?
Polub naszą stronę na FB: https://www.facebook.com/tvpnetpl I DOŁĄCZ DO NASZEJ GRUPY: https://www.facebook.com/groups/493724838086197